| Product Name | Rope Mesh |
|---|---|
| Keyword | Stainless Steel Rope Mesh |
| Rust Resistance | Yes |
| Mesh Shape | Diamond |
| Material | AISI 304 |
| Product Name | Rope Mesh |
|---|---|
| Keyword | Stainless Steel Rope Mesh |
| Material | AISI 304 Or 316 |
| Cable Diameter | 1.6MM |
| Manufacturer | SS Rope Mesh Co., Ltd. |
| Product | Wire Rope Cable Mesh |
|---|---|
| Keyword | Rope Netting |
| Material | Stainless Steel 304 |
| Cable Diameter | 1.6mm |
| Mesh Size | 52mm |
| Keyword | Zoo Mesh |
|---|---|
| Material | Stainless Steel 304 |
| Mesh Shape | Diamond |
| Usage | Safety Fence |
| Mesh Size | 25mm |
| Key Word | SS Wire Rope Netting |
|---|---|
| Material | 304 Or 316 |
| Color | Bright Silver |
| Type | Buckle Type |
| Cable Diameter | 1.5mm |
| Product Name | Zoo Rope Netting |
|---|---|
| Key Words | SS Cable Rope Mesh |
| Type | Ferruled |
| Cable Wire | 7*7 Or 7*19 |
| Material | Stainless Steel 304 Or 316 |
| Product | Rope Mesh Fence |
|---|---|
| Keyword | SS Rope Mesh Fence |
| Material | Stainless Steel 316L |
| Wire Diameter | 1.5mm |
| Mesh Size | 45cm*45cm |
| Opening Shape | Diamond |
|---|---|
| Color | Silver,Black, Green, Blue Etc. |
| Length | Any Required |
| Size | Customized |
| Width | 1m To 8m |
| Color | Silver,Black Etc. |
|---|---|
| Size | Customized |
| Material | Stainless Steel 304 |
| Cable Diameter | 2.0mm |
| Mesh Size | 13mm To 100mm |
| Product Name | Zoo Rope Netting |
|---|---|
| Key Words | Cable Wire Mesh |
| Type | Knotted |
| Cable Wire | 7*7 |
| Material | Stainless Steel 304 |