| Material | Stainless Steel 316 |
|---|---|
| Cable Diameter | 1.5mm |
| Mesh Size | 15mm*15mm |
| Net Size | Follow Customer's Size |
| Color | Silver |
| Product Name | Aviary Rope Netting |
|---|---|
| Key Words | Aviary Cable Mesh |
| Feature | Light Weight |
| Surface | PVC Coated |
| Lead Time | 15 Days |
| Product | Balustrade Cable Mesh |
|---|---|
| Keyword | SS Cable Mesh |
| Material | Stainless Steel 304 |
| Wire Diameter | 2.5mm |
| Mesh Size | 60cm*60cm |
| Product Name | Zoo Rope Netting |
|---|---|
| Key Words | SS Zoo Rope Netting |
| Material | SS 316L |
| Cable Wire | 7*7 |
| Color | Green |
| Product Name | Aviary Rope Netting |
|---|---|
| Key Words | Aviary Rope Netting |
| Feature | Flexible, High-Strength |
| Surface | Flat And Bright |
| Lead Time | 10 Days |
| Material | SS 316L |
|---|---|
| Color | Black |
| Cable Type | 7*7 |
| Cable Diameter | 2.0mm |
| Mesh Size | 2m*3m |
| Product Name | Zoo Rope Netting |
|---|---|
| Key Words | SS Zoo Rope Netting |
| Material | SS 316L |
| Cable Type | 7*7cm |
| Color | Black |
| Product Name | Aviary Rope Netting |
|---|---|
| Key Words | Aviary Rope Netting |
| Feature | Flexible, Light |
| Surface | No |
| Lead Time | 15 Days |
| Product | Balustrade Cable Mesh |
|---|---|
| Keyword | Balustrade Cable Mesh |
| Material | Stainless Steel 316L |
| Wire Diameter | 3.0mm |
| Mesh Size | 50cm*50cm |
| Application | Garden, Farm, Park |
|---|---|
| Durability | Weather-resistant |
| Key Word | Wire Rope Net |
| Maintenance | Low Maintenance |
| Flexibility | Flexible |