| Product | Rope Mesh Fence |
|---|---|
| Keyword | Rope Net Fence |
| Material | Stainless Steel 316 |
| Wire Diameter | 2.0mm |
| Mesh Size | 50cm*50cm |
| Features | Low Maintenance |
|---|---|
| Product | Balustrade Cable Mesh |
| Keyword | SS Cable Rope Mesh |
| Material | Stainless Steel 316 |
| Wire Diameter | 2.0mm |
| Product | Rope Mesh Fence |
|---|---|
| Keyword | SS Rope Mesh Fence |
| Material | Stainless Steel 316L |
| Wire Diameter | 1.5mm |
| Mesh Size | 60cm*60cm |
| Product | Rope Mesh Fence |
|---|---|
| Keyword | Rope Net Fence |
| Material | Stainless Steel 316 Or 304 |
| Wire Diameter | 1.2mm |
| Mesh Size | 30cm*30cm |
| Product | SS Anti-dropping Rope Mesh |
|---|---|
| Keyword | SS Rope Net |
| Material | Stainless Steel 316 |
| Wire Diameter | 3mm |
| Mesh Size | 50cm*50cm |
| Country Of Origin | China |
|---|---|
| Product Name | Stainless Steel Cable Mesh |
| Type | Buckle |
| Material | AISI 304 |
| Cable Diameter | 1.5MM |
| Color | Silver Or Black |
|---|---|
| Key Word | Stainless Steel Rope Mesh |
| Type | Buckle Type |
| Product Name | Rope Mesh Fencing |
| Material | AISI 304 Or 316 |
| Product | Balustrade Cable Mesh |
|---|---|
| Keyword | SS Cable Rope Mesh |
| Material | Stainless Steel 316L |
| Wire Diameter | 3.0mm |
| Mesh Size | 50cm*50cm |
| Product | Balustrade Cable Mesh |
|---|---|
| Keyword | SS Cable Rope Mesh |
| Material | Stainless Steel 316L |
| Wire Diameter | 3.5mm |
| Mesh Size | 50cm*50cm |
| Features | Durable |
|---|---|
| Product | Balustrade Cable Mesh |
| Keyword | SS Cable Rope Mesh |
| Material | Stainless Steel 304 |
| Brand | Yuhan Wiremesh |